Jak se efektivně posunout v životě?

Jsou lidé, kteří na co sáhnout to se jim daří. Budují karieru v zaměstnání, mají vlastní podnikání, spokojenou rodinu, dostatek financí, prostě prosperují a jsou v životě spokojení. O těch to dnes, ale nebude.

Dnes se podíváme, proč naopak se nedaří, přestože pro to, ti lidé dělají tak moc. Absolvují kurzy, zvyšují si kvalifikaci, sledují novinky ve svém oboru, jsou v programech osobního rozvoje, odstraňování bloků, dosažení hojnosti, zvýšení sebelásky apod., změna se však neděje žádná nebo jen minimální.

Co dělají jinak?

Jsou to „věční teoretikové a studenti“, kteří neustále říkají, co by dělali kdyby, jak by to nejlépe šlo udělat nebo kolik znalostí už mají. Jejich problém je, že zůstávají jen u teorie nebo čekají, že se to stane samo, když už to vědí a ono se nic neděje. A tak si pořizují další zaručený návod na změnu. Utrácejí spousty peněz, času a energie za kurzy, knížky a vzdělávání.

Mluví o tom, kolik toho už znají, co vše absolvovali a dělá jim dobře ten obdiv a uspokojují sami sebe, že toho přece dělají hodně, ale prostě zrovna jim to nejde, nefunguje to a můžou za to ti, co tyto kurzy, knížky a metody nabízejí.

 

Změna nepřichází, čas běží, peníze se utrácejí…

Bohužel, takoví lidé ale nevěří v to, že by to také mohli dělat a žít podle toho v reálném životě nebo se jim to dělat nechce, protože mají strach, že se jim to nepovede, že nebudou úspěšní, že se jim někdo vysměje, že je někdo, kdo už to dělá a má už praktické zkušenosti a klienty nebo má už úspěchy a je v oboru dostatečně známý a oni nic z toho nemají.

Bojí se praktikovat své znalosti, myslí si, že už to každý zná, že to nikdo nepotřebuje, že to není nic výjimečného. Pokud by však měli dost sebevědomí a znali svojí hodnotu, nic takové by se nedělo. Nejdůležitější je po tom, co získáme nějaké teoretické znalosti, začít je uvádět do praxe.

Jen sebevědomí a sebehodnotu znalí lidé to udělají. Získají tím bohatství a naplnění svých cílů a přání, protože jdou do akce. Mají nastavenou mysl na úspěch, mají pozitivní cíle a žijí pozitivním výsledkem.

To čemu věnujeme pozornost, to roste.

Pokud jsme naladěni na úspěch, roste úspěch. Pokud jsme naladěni na neúspěch, nemůže přijít nic jiného než neúspěch. Pokud si nevěříme, že to dokážeme, nemůžeme to dokázat.

 

Potkají se dvě kamarádky po mnoha letech a jedna se ptá té druhé, jak to děláš, že vypadáš tak dobře. Zhubla si, vypadáš mladší, taková spokojenější….

Ta druhá jí odpoví: "Nedávno jsem se zapsala do toho nového fitcentra a je to fakt zázrak. Zhubla jsem, zlepšila si záda, které mě nebolí a díky obličejové józe, která tam je, mi zmizely i vrásky."

Ještě si chvilku povídají a pak se rozloučí.

Po roce se potkají znova a ta první říká: "Tak jsem se taky zapsala do toho fitcentra, co jsi mi poradila, ale nic se děje. Vůbec to na mě nemělo žádný účinek. Jen moje bankovní konto je o dost tenčí, na mě prostě tyto věci nefungují, Ty máš ohromné štěstí, které já prostě nemám."

Ta druhá jí říká: "To je divné, že jsme se tam nikdy nepotkaly. Kdy tam chodíš?"

V tom ta první na ní nevěřícně zírá a říká: "Tys nic neříkala o tom, že tam chodíš, říkalas, že ses zapsala."

 

No a tak to je i v běžném životě.

  • Pro někoho automatická informace, je pro druhého neuvěřitelná novinka.
  • Pro někoho utrácení za něco teoretického nepřinese nic do reálného života, protože to nezavede do praxe.
  • Pro někoho je něco nemožné, protože hledá vinu jinde a jiný si svojí realitu tvoří sám a dokáže to.
  • Pro někoho je důležité být jako někdo a další je spokojený být sám sebou.
  • Každý kdo má důvěru sám v sebe, má i důvěru v úspěch, který následně přichází.
  • Každý kdo nevěří sám sobě, nemůže věřit ani v úspěch a proto nemůže úspěch přicházet.
  • Každý kdo žije podle někoho jiného, nežije vlastní život.
  • Každý kdo nežije vlastní život, nemůže ho tvořit.

 

Pokud netvoříme život podle sebe, nemůžeme být spokojeni.

Pokud nejsme spokojeni, nemůžeme být ve svém životě bohatí.

Bohatství nejsou jen peníze a majetky, ale i vlastní hodnota, sebeúcta a sebeláska.

O tom jak souvisí stav konta se sebehodnotou, zas někdy příště.

Na co nezapomenout.

V neposlední řadě nezapomínejte, že děti se učí nápodobou. Pokud netvoříte svůj život a nejste spokojeni a tím i bohatí, nebudou ani vaše děti. Nemají kde se to naučit. Největšími životními učiteli dětí jsou rodiče.

Takže když to shrnu, úspěšní lidé jdou do akce a tvoří svůj život.

Neúspěšní lidé, se neustále něco učí, ale nejdou do akce a nezavádějí to do života a to ze dvou hlavních důvodů. Buď jsou v roli oběti a všichni můžou za jejich situaci jen oni ne nebo jsou věční studenti a nic z toho co se naučí, nepřevádějí do praxe nebo jsou kombinací obojího.

 

Cítíš se v roli oběti nebo jsi věčný student a chceš to konečně změnit, tak využij můj mentoring.

Chceš zjistit něco víc o tom, proč to tak je zrovna u Tebe přidej se FB skupiny.

Těším se na Tebe ve skupině, na mentoringu nebo u dalšího článku

 

Monika Davidová

 

 

 

Dlouholeté zkušenosti v oblasti financí předávám svým klientům, kterým ukazuji  možnosti,  jak můžou pracovat s penězi, aby dosáhli finanční svobody a nezávislosti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů