Finanční hrátky - ROZPOČTY

 

V tomto materiálu najdete mnoho inspirace, jak naučit děti zpracovávat rozpočty a začít hospodařit. Zadání rozpočtu přizpůsobíte věku dítěte, tak pokud máte více dětí různých věkových kategorií, mohou se dle obtížnosti zapojit všichni.

Doporučený věk je od 10 let. Samozřejmě, ale záleží na schopnostech každého dítěte, tak se můžou zapojit i o něco mladší, nebo je aktivity zaujmou o něco později.

Díky této aktivitě, se děti naučí plánovat, přemýšlet o hodnotě peněz a hledat řešení.  Uvědomí si, že hodnota peněz se dá nahradit vlastním zapojením, energií a časem. Děti získají přehled o reálných cenách a položkách, které k zadaným aktivitám do rozpočtu neoddělitelně patří.

V materiálu najdete přílohy v různých úrovních obtížnosti, které můžete  použít jako vzory, pro první vaše společné rozpočty. 

Přeji mnoho zábavy a spokojených dětí.

Tento materiál je dalším základním kamenem vstupní brány pro děti do světa financí. 

Čím pevnější základy si dítě postaví, tím lépe se mu v budoucnosti bude přistavovat.

BĚŽNÁ CENA: 149,-

Co ještě bude dítě procvičovat?

  • plánování
  • soustředění
  • logické myšlení
  • kreativitu
  • počítání
  • vyhledávání informací

Kdo si hraje nezlobí.

Tyto hrátky jsem připravila ve spolupráci se svým synem, který mi byl nejen odborným rádcem.

Inspiroval mě jak v obsahu, tak v úrovních obtížnosti. Sám byl velmi překvapen, co vše patří k jedné aktivitě. Ve svých 9 letech, ještě nezná hodnotu práce a času, ale při sestavonání prvních společných rozpočtů si udělal přehled a sám již začal navrhovat, kde by se dal rozpočet upravit.

Začít můžete hned, jen počítejte s tím, že ze začátku budete muset pracovat s dítětem, než se naučí základní principy. Kreativitě se meze nekladou. Inspirativní rady nejdete uvnitř materiálu.

 

Kdo pro vás Finanční hrátky připravil.

Jmenuji se Monika Nakbi Davidová, jsem ředitelka finanční společnosti, podnikatelka a matka.

Své mnohaleté zkušenosti ze svého působení v oblasti financí a vzdělávání jsem se rozhodla předávat těm, kteří se chtějí ve svém životě posunout a pozitivně ovlivnit budoucnost svých dětí. Nejde jen o peníze, ale o správné nastavení mysli. Společně dovedeme vaše dítě k finanční svobodě a nezávislosti.

Nejlépe se děti učí hrou.

Opakováním, se dovednosti a zanlosti trvale ukládají do paměti.